Güven'in eşi Cansu, annesi Hatice ve babası Yusuf Niyazi Güven, acı dolu bir atmosferde gözyaşları içinde cenazeyi karşıladılar. Cansu Güven'in, "Çocuğumun bayramlık elbisesini bile giyemeden götürdün" sözleri, cenazeye katılanları derinden etkiledi. Şehidin naaşı, helallik alınmasının ardından Girne Mahallesi'ndeki Yavuz Sultan Selim Camisi'ne götürüldü.

İl Müftüsü Hasan Güneş'in yönettiği cenaze namazının ardından, Ercan Güven'in naaşı Kemer Mezarlığı'ndaki şehitliğe defnedildi. Cenaze törenine, şehidin ailesinin yanı sıra Vali Yakup Canbolat, AK Parti Aydın Milletvekili ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mustafa Savaş, AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Evrim Karakoz, Süleyman Bülbül ve Hüseyin Yıldız, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, askeri erkan, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı için kura çekimi başladı: İşte detaylar! Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı için kura çekimi başladı: İşte detaylar!

Hatırlanacağı üzere, 3. Ana Jet Üssü'nde düşen askeri eğitim uçağının pilotu kurtulmuş, uçağın düştüğü noktada iş makinesi kullanan bir askeri personel şehit olmuş, bir askeri personel yaralanmıştı.