Konya'da meydana gelen talihsiz bir kazada, emniyet şeridine park eden TIR'ın önünde bekleyen sürücüye yönlendirme levhası çarptı. Olayda ağır yaralanan Doğan A. (61), hızla hastaneye kaldırıldı.

Konya'da 31 Mart seçimlerine 1 milyon 649 bin 704 seçmen hazır Konya'da 31 Mart seçimlerine 1 milyon 649 bin 704 seçmen hazır

Kaza, Konya-Afyonkarahisar karayolu kent merkezi çıkışında, saat 16.30 sıralarında meydana geldi. Doğan A., 42 FC 440 plakalı TIR'ını emniyet şeridine park edip mola vermek için aracından indi. Ancak, aracının önünde beklerken arkadaşı Mustafa D. (51), TIR'ı kaldırıma park etmek isterken yönlendirme levhasına çarptı. Çarpmanın etkisiyle devrilen levha, Doğan A.'nın başına isabet etti, ve olay yerinde kanlar içinde yere yığıldı.

Kazayı fark eden polis ekipleri, hemen sağlık ekibini çağırarak yardım sağladılar. Ağır yaralanan Doğan A., acil bir şekilde ambulansla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Aynı zamanda kazaya karışan araç sürücüsü Mustafa D. ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Olay, trafik güvenliği ve emniyeti konusunda alınması gereken önlemleri bir kez daha gündeme getirirken, kazayla ilgili detaylı bir soruşturma başlatıldı.