Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği'nin yürüttüğü operasyon, sokak satıcılarına ve uyuşturucu madde kullanan şahıslara karşı devam eden kararlı çalışmaların bir sonucudur.

Polis ekipleri, Akşehir Dr. Vahdi Yamalık Caddesi'nde daha önce uyuşturucuyla ilişkili suçlardan işlem yapılan E.Ç. ve H.O. isimli şahısları izlemeye aldı. Şahıslar polisi fark edince kaçmaya çalıştı ancak kısa süren bir kovalamacanın ardından yakalandılar. E.Ç.'nin kaçarken yola attığı 11 adet uyuşturucu hap ile H.O.'nun üzerinde bulunan sentetik ecza haplar, sentetik kannabinoid bonzai ve ecstasy haplarla birlikte ele geçirildi.

Konya'da otomobil ile kamyonet çarpıştı: 2 kişi hayatını kaybetti, 1 yaralı Konya'da otomobil ile kamyonet çarpıştı: 2 kişi hayatını kaybetti, 1 yaralı

Arama kararıyla şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda da önemli bulgular ortaya çıktı. H.O.'nun evinde 10 adet ecstasy hap ile uyuşturucu madde kullanımına yönelik aparatlar ele geçirildi. E.Ç., sorgusunun ardından serbest bırakılırken, H.O. ise 'Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak, Kabul Etmek ve Uyuşturucu Madde Ticareti' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.