Konya'da ortaklık anlaşmazlığı silahlı kavgayla sonuçlandı: 1 yaralı Konya'da ortaklık anlaşmazlığı silahlı kavgayla sonuçlandı: 1 yaralı

AK Parti'nin mitingi, saat 14.00'te Kılıçarslan Meydanı'nda gerçekleşecek ve bu nedenle etkinlik alanının çevresindeki yollar trafiğe kapatılacak. Konya İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların bu duruma dikkat etmelerini ve alternatif güzergahları kullanmalarını tavsiye ediyor. Miting nedeniyle oluşabilecek trafik yoğunluğu ve yol kapatmalarıyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin ilgili mercilere başvurmaları öneriliyor. Konya'da yaşayan vatandaşların, Pazar günü planladıkları seyahatlerini ve hareketlerini bu trafik düzenlemelerini göz önünde bulundurarak planlamaları önem arz ediyor.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"17.03.2024 Pazar Günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve beraberindeki heyetin ilimizi ziyaretleri sebebiyle:

Mevlana Caddesi üzeri Sümerbank Kavşağı ile İş Bankası Kavşağı arası, Atatürk Caddesi üzeri Anıt Kavşağı ile Alaaddin Bulvarı arası güzergahlarda trafik akışı kontrollü olarak sağlanacaktır.

Ankara Caddesi Alaaddin Bulvarı ile Sultan Cem Caddesi Abdül Ezel Paşa Caddesi (Belediyeler Birliği Kavşağı) arası trafiğe kapalı olacaktır. Trafiğe kapalı alanda kalan tramvay güzergahında Selçuklu istikametinde Belediye Tramvay Durağı, Adliye istikametinde Hükümet Tramvay durağı başlangıç noktası olarak kullanılacaktır.

Ayrıca; Havalimanı Kavşağı - Ankara Yolu Belh Kavşağı, Ankara Yolu - Ali Ulvi Kurucu Cadde Kavşağı ile Aslanlı Kışla Caddesi - Ali Ulvi Kurucu Caddesi arasında kalan güzergah, Aslanlı Kışla Caddesi Mevlana Kültür Merkezi önünden Güngör Sokağı takiben Şehit Nazım Bey Sokak/Güngör Sokak Kavşağı ile Mevlana Meydanı arasında kalan güzergah, Mevlana Meydanı - Mevlana Caddesini takiben Alaaddin Bulvarı - Abdül Ezel Paşa Caddesi (Kültür Park otobüs duraklarının bulunduğu cadde)- Sultan Cem Caddesi Forum Kavşağı – Amber Reis Caddesi - Anıt Kavşağı - Feridiye Kavşağı - Gar Kavşağı arasındaki güzergah, Feridiye Kavşağı Millet Caddesini takiben Eski Hava Hastanesi Kavşağı - İhsaniye Kavşağı ile Nalçacı Caddesini takiben Eski Kunduracılar Kavşağı arasında kalan güzergahlarda program nedeniyle trafik yoğunluğu oluşabileceğinden vatandaşlarımızın alternatif güzergahları kullanması önemle rica olunur."