Süper Ligin 30. haftasında Konyaspor, Adana Demirspor'a 2-1  yenilmişti. Maçta penaltı kararı verilmişti. Konyaspor, hem bu karar için hem de görevli Alper Çetin'in sessiz kalmasından dolayı var kayıtlarının açıklanmasını istedi ve başvuruda bulundu. 

Ölen hemşire soruşturmasında hastane sahibi adli kontrolle serbest Ölen hemşire soruşturmasında hastane sahibi adli kontrolle serbest

TFF'ye resmi başvuruda bulundular

Konyaspor açıklama yaptı. "Spor Toto Süper Lig'in 30. haftasında oynadığımız Adana Demirspor'un maçının 'VAR' kayıtlarının açıklanmasını talep ettik ve dilekçemizi Türkiye Futbol Federasyonu'na ilettik. Sarper Barış Saka'nın vermiş olduğu penaltı kararı ve VAR'da görevli Alper Çetin'in bu karara sessiz kalması spor kamuoyunda infiale neden olmuştur."

Kamuoyuna açıklanmasını talep ediyoruz

 "Geçtiğimiz hafta içerisinde Merkez Hakem Kurulu yapmış açıklama yaptı. Açıklamasında 'dinlendirilecek hakemler' ifadesi yer almaktadır. Bu hakemlerin, tarafımıza bildirilmesini ve aynı zamanda kamuoyuna açıklanmasını talep ediyoruz. Tartışmaların son bulması ve kafalardaki soru işaretlerinin giderilmesi adına bu konunun açığa kavuşturulmasını ivedilikle bekliyoruz."