Piyasa analistlerinin tahminleriyle uyumlu olarak alınan bu karar, kredi kartı kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor. Son dönemlerde tartışmalara konu olan kredi kartı düzenlemeleri ve bu kapsamda olası faiz değişiklikleri, TCMB'nin faiz kararıyla bir kez daha gündeme geldi.

Kredi kartı faizlerinin yüzde 45 seviyesinde sabit bırakılmasıyla birlikte, Kasım ayından bu yana sabit kalan trend devam etmiş oldu. Bu durum, kullanıcıların özellikle ekonomik istikrar ve harcama alışkanlıkları açısından belirleyici olmaya devam ediyor.

Merkez Bankası toplam rezervlerini açıkladı Merkez Bankası toplam rezervlerini açıkladı

Toplantı öncesinde gelen spekülasyonlara rağmen, Merkez Bankası'nın faiz kararında bir değişiklik yapılmaması, piyasalarda öngörülebilirlik ve istikrar açısından olumlu karşılandı. Ancak, kredi kartı kullanımını sınırlama potansiyeline işaret eden gelişmeler de yakından takip edilmeye devam ediyor.

Kredi kartı faiz oranlarının sabit tutulmasıyla birlikte, tüketicilerin borçlanma maliyetleri üzerinde belirsizliklerin azalması bekleniyor. Ancak, gelecekteki ekonomik gelişmelerin ve Merkez Bankası'nın politika adımlarının bu durumu nasıl etkileyeceği ise dikkatle izlenmeye devam edecek.