Yapılan açıklamada, hükümetin kredi kartı taksitlendirme sisteminde herhangi bir değişiklik yapmadığı ve taksit uygulamasının devam ettiği vurgulandı.

Kredi kartı kullanıcılarını doğrudan ilgilendiren bu konuda Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklama, sosyal medya platformlarında dolaşan yanlış bilgilerin önüne geçmeyi amaçlıyor. Özellikle son zamanlarda bazı sosyal medya hesaplarında dolaşan "kredi kartına taksit kaldırıldı" iddiaları, resmi makamlar tarafından yalanlanmış oldu.

Emekli maaşını farklı bir bankaya taşımaya çalışanlara kredi engeli Emekli maaşını farklı bir bankaya taşımaya çalışanlara kredi engeli

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hazine ve Maliye Bakanlığı veya ilgili kuruluşlar tarafından, kredi kartı kullanımlarında taksit uygulamasının kaldırılmasına ilişkin hayata geçirilmiş herhangi bir düzenleme bulunmamaktadır. Kredi kartları konusunda doğru olmayan bilgiler üzerinden, piyasanın işleyişini bozabilecek mesnetsiz ve spekülatif açıklamalar yapıldığı tespit edilmiştir. Resmi kurum ve yetkililerin dışında yapılan açıklamalara itibar etmeyiniz."