Memur ve emeklinin zam oranı belirlendi! İşte güncel rakamlar Memur ve emeklinin zam oranı belirlendi! İşte güncel rakamlar

Bireysel kredi kartı borçları geçen yıla göre yüzde 157 artarak 1 trilyon 200 milyar liraya yükseldi. Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Alparslan Çakar, kredi kartı kullanımındaki artışa dikkatleri çekerek kredi kartına düzenleme gelebileceğini söylemişti.

Habertürk Tv yayınına katılan Doç. Dr. Murat Turgut, Çakar'ın açıklamalarını anımsattı, kredi kartlarında düzenleme yapılmasından yana olduğunu söyledi.

Çakar "Benim kanaatimi sorarsanız özellikle mart ayından sonra bununla ilgili çok ciddi kararlar alınabileceğini düşünüyorum" dedi.

BDDK verilerine göre 12 Ocak 2024 haftası itibarı ile bireysel kredi kartı hacmi 1 trilyon 192 milyar liraya yükseldi.

Geçen yıl aynı dönemde bu tutar 462 milyar 866 milyon lira düzeyindeydi. Bireysel kredi kartı hacminde artış yüzde 157 oldu. Kredi kartlarında alarm zilleri çalarkan düzenleme sinyali de geldi.

Ekonomist Doç. Dr. Murat Turgut, hane halkının kredi kartı harcamalarına dikkat çekerek, "Ekonomiyi soğutmak istiyorsak bununla ilgili düzenleme yapmak zorundayız. Açıkçası benim kanaatimi sorarsanız özellikle mart ayından sonra bununla ilgili çok ciddi kararlar alınabileceğini düşünüyorum" değerlendirmesini yaptı.