Uzun bir süredir devam eden düşüş trendi, son haftalarda yavaşlama belirtileri gösteriyor. BDDK'nın verilerine göre, geçen hafta kur korumalı mevduatlar 2,28 trilyon TL seviyesine gerileyerek 7,2 milyar TL'lik bir düşüş kaydetti. Bu düşüş, Ekim ayından bu yana yaşanan en yavaş gerileme olarak öne çıkıyor, zira kur korumalı mevduatlar daha önce 3,4 trilyon TL ile rekor seviyeye ulaşmıştı. Ancak, ekonomi yönetiminin aldığı tedbirler sonucunda bu rekor seviyelerden gevşeme süreci başladı.

1 Mayıs'ta yürürlüğe girecek doğalgaz zammı: Yüzde 25 artış bekleniyor 1 Mayıs'ta yürürlüğe girecek doğalgaz zammı: Yüzde 25 artış bekleniyor

Yukarıdaki verilere dayanarak, kur korumalı mevduatlarında yaşanan düşüş eğiliminin yavaşladığı görülüyor. Ekonomi yönetiminin aldığı tedbirlerin etkisiyle rekor seviyelerden dönüş başladı ancak trendin ne yönde ilerleyeceği yakından takip edilmelidir. Bu durum, finansal piyasalardaki belirsizliklerin ve ekonomik faktörlerin göz önünde bulundurulması gerektiğini vurguluyor.