Süt fiyatlarından sonra peynir ve diğer süt ürünlerine zam geliyor! Süt fiyatlarından sonra peynir ve diğer süt ürünlerine zam geliyor!

2023 hesap dönemine ilişkin kurumlar vergisi beyannamesi dönemi başladı ve mükellefler, 30 Nisan tarihine kadar beyannamelerini elektronik ortamda Dijital Vergi Dairesi üzerinden gönderebilecekler. Beyannamelerin zamanında ve doğru bir şekilde teslim edilmesi, işletmelerin vergi yükümlülüklerini yerine getirmelerini sağlayacak.

Kurumlar vergisi beyannamesini vermek isteyenlerin yapması gereken adımlar oldukça basit. İlk olarak, Dijital Vergi Dairesi'ne (https://dijital.gib.gov.tr/portal/login) giriş yapılmalı ve Kurumlar Vergisi Beyanname formu doldurulmalıdır. Gerekli belgelerin eklenmesinin ardından, beyannamenin elektronik ortamda onaylanıp gönderilmesi gerekmektedir.

Ödemeler de aynı kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Tahakkuk eden kurumlar vergisi ödemeleri, Dijital Vergi Dairesi veya GİB Mobil uygulaması üzerinden anlaşmalı banka/kredi kartları ile yapılabilecek. Ayrıca, anlaşmalı bankaların şubeleri, internet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil bankacılık ve PTT iş yerleri gibi alternatif ödeme kanalları da mevcuttur.

İşletmelerin bu süreçte vergi yükümlülüklerini yerine getirmeleri ve beyannamelerini zamanında teslim etmeleri önemlidir. Gelir İdaresi Başkanlığı, mükellefleri beyanname verme süreci ve ödeme adımları konusunda sürekli bilgilendirmeye devam edecektir.