Dijital dolandırıcılar MASAK'ın adını kullanarak emeklileri ağına düşürmeye çalışıyor.

Özellikle cep telefonlarına gönderilen mesajlardaki linklerin tıklanması üzerine bir dolandırıcılık düzenleyen sahtekarlar şimdi de Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) adını kullanarak emeklileri dolandırmak istiyor. .

31 Mart yerel seçimlerinde 1 milyon 32 bin genç ilk kez sandık başına gidecek 31 Mart yerel seçimlerinde 1 milyon 32 bin genç ilk kez sandık başına gidecek

Gönderdikleri mesajda "Sn. Kullanıcı dijital para hesabınız MASAK inceleme anlaşması sebebiyle kısıtlanmıştır. Kısıtlanmayı kaldırınız" ifadelerine yer veriliyor.

Linke tıklayanlar ise dolandırıcıların eline düşmüş oluyor.

MASAK UYARI YAPTI

MASAK'tan yapılan açıklamada, son günlerde başkanlığa gelen bildirimlerde, bazı cep telefonlarına gönderilen SMS'lerle yurttaşların telefonlarına uygulama indirmelerinin sağlandığına işaret edilen açıklamada, "Ya da sözde kısıtlamayı kaldırmalarını sağlamak için yönlendirdikleri belirli internet adreslerine kimlik bilgilerini girmelerini sağlayarak, bu bilgileri ele geçirmeye çalıştıkları görülmektedir. Herhangi bir dolandırıcılık olayına maruz kalınmaması açısından, vatandaşlarımızın bu tür mesajlara itibar etmemeleri, bu mesajlardaki bağlantılara tıklamamaları, cep telefonlarına bu bağlantılardan herhangi bir uygulama indirmemeleri ve bu mesajlardaki bağlantıların yönlendirdiği internet sitelerine kimlik bilgilerini girmemeleri büyük önem taşımaktadır" denildi.

Kaynak: DHA