Altın ticaretinde yeni dönem başlıyor Altın ticaretinde yeni dönem başlıyor

31 Mart yerel seçimlerinin sonuçları, mevcut iktidarın birçok bölgede kayıplar yaşamasıyla dikkat çekti. Türkiye genelinde sandıktan birinci parti olarak çıkan CHP'nin bu zaferi, 47 yıllık bir aranın ardından gerçekleşti.

Çeşitli analistler ve yorumcular, seçim sonuçlarını ekonomideki olumsuz gidişata bağladılar. Bu bağlamda, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıklamaları önem kazandı. Şimşek, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, "Enflasyonu tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi, gelir politikası ve kamuda tasarrufu ön planda tutacağız" şeklinde ifadeler kullandı.

Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu açıklamalarda bulundu:

"Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Eylül 2023’te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız. OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız. Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır. Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız."