Süt fiyatlarından sonra peynir ve diğer süt ürünlerine zam geliyor! Süt fiyatlarından sonra peynir ve diğer süt ürünlerine zam geliyor!

Geçtiğimiz Ocak ayında yapılan zamla birlikte en düşük paketin fiyatı 119,99 TL'ye yükselmişti. Ancak UBS analistlerine göre, bu yıl içinde yeni bir zam daha kaçınılmaz görünüyor.

UBS Securities'in analizine göre, Netflix'in 2024'te fiyatlarını artırması bekleniyor. Şirketin yöneticileri de bu konuda adımlar atılması gerektiğini belirtmişlerdir. Geçen yılın Temmuz ve Eylül ayları arasında yaşanan abone artışı, şifre paylaşımını engelleme planının bir sonucuydu. Birden fazla hanenin aynı hesabı paylaşabilmesi için ek bir ücret getirilmiş ve bu durum birçok kullanıcı tarafından benimsenmiştir.

2024'ün ilk zam kararıyla birlikte, en ucuz temel planın ücreti yüzde 20 oranında artışla 119,99 TL'ye çıkarılmış, standart planın fiyatı yüzde 18 artışla 149 TL'den 176,99 TL'ye yükseltilmiş ve özel plan ücretleri yüzde 15 artışla 199 TL'den 229,99 TL'ye çıkarılmıştı.