Bakan Koca, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Kabine Toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin yoğun bakım birimlerindeki yer sorununu sorması üzerine Koca, "Yoğun bakım kapasitelerimizi zorlayan yoğunluk geride kaldı. 3-4 hafta önce Türkiye genelinde yoğun bakım doluluk oranı yüzde 72 iken bu durum İstanbul özelinde yüzde 83'e çıkmıştı. Bugün itibarıyla Türkiye geneli yoğun bakım doluluk oranı yüzde 71." şeklinde açıklama yaptı.

İstanbul için yoğun bakım yatak doluluk oranının yüzde 71 olduğunu belirten Koca, "Normale döndüğümüzü söyleyebilirim. Servis yatakları açısından zaten bir sorunumuz yoktu. Şu an için servis yataklarının doluluk oranı ise Türkiye genelinde yüzde 63, İstanbul özelinde ise yüzde 65." dedi.

Sağlık alanında büyük destek: 15 bin hemşire ve 35 bin sağlık çalışanı alımı! Sağlık alanında büyük destek: 15 bin hemşire ve 35 bin sağlık çalışanı alımı!

Bakan Koca, bu olumlu gelişmede sağlık çalışanlarının büyük çabalarının etkili olduğunu vurgulayarak, teşekkürlerini iletti.