8 bin işçi alımı için yapılacak kura çekilişi, 3-4 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleşecek. Bu süreçte, illerin trafik kodlarına göre sıralanmış ve her bir il ile meslek için ayrı ayrı çekilişler yapılacak.

Kura çekimi, Sağlık Bakanlığı'nın resmi YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak ve katılımcılar bu yayına katılamayacaklar. Ancak kura sonuçları, aynı gün saat 20:00'den sonra sağlık bakanlığının resmi internet sitesi olan https://iscisonuc.saglik.gov.tr adresinden ilan edilecek.

3 Nisan'da Adana ile başlayacak olan kura çekilişi, il trafik kodlarına göre sıralanarak Kırşehir'de sona erecek. Benzer şekilde, 4 Nisan'da Kocaeli ile başlayacak çekiliş, Düzce'de tamamlanacak.

Bayram tatili kederle başladı: İlk 3 günün dehşet veren bilançosu Bayram tatili kederle başladı: İlk 3 günün dehşet veren bilançosu

Sağlık Bakanlığı'nın taşra teşkilatına 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelikler doğrultusunda gerçekleşecek olan bu alım süreci, İŞKUR tarafından il ve meslek bazında başvuruların alınmasından sonra belirlenen kura ile sonuçlanacak. Adaylar, kura sonuçlarını ve işe alınacak kişilerin isim listesini resmi kanallardan takip edebilecekler.