Milyonlarca emekli ve asgari ücretli vatandaş, yaklaşan yerel seçimler öncesinde ek maaş zammı konusunu merakla takip ediyor. Cevdet Yılmaz'ın açıklamalarıyla birlikte bu konudaki belirsizliklere biraz daha netlik kazandı.

Cevdet Yılmaz'ın katıldığı yayında, Ramazan ve Kurban bayramları için emeklilere yapılacak ek ödemelerin artırıldığına dair bilgiler paylaşıldı. Bu gelişme, asgari ücretli çalışanlar ve emekliler arasında olumlu bir beklenti yaratmış durumda. Ancak, asgari ücrete ve emekli maaşlarına gelecek olası ek zamlarla ilgili net bir açıklama yapılmadı.

SGK, prim borcu ödeme tarihini 26 Nisan'a kadar uzattı SGK, prim borcu ödeme tarihini 26 Nisan'a kadar uzattı

Yılmaz'ın vurguladığı gibi, bütçe kısıtlılığı ve ekonomik durumun dikkate alınması gereken önemli faktörler arasında yer alıyor. Emekli sayısının artmasıyla birlikte atılacak her adımın maliyeti de artıyor. Ancak, hükümetin emekli ve çalışan kesimin refahını artırmaya yönelik kararlılığı da açıkça belirtiliyor.

Öte yandan, AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun açıklamaları da dikkat çekiyor. Akbaşoğlu, Meclis'in nisan ayında çalışmalarına başlayacağını ve bu süreçte asgari ücrete ve emeklilere ek zam konusunun ele alınacağını ifade etti. Ancak, seçim öncesinde Meclis'in olağanüstü toplanmasının beklenmediği de belirtildi.