2024 Yerel Seçimleri, vatandaşların 5 yıllığına şehirlerini yönetme yetkisi verme potansiyeline sahip olsa da, ülke genelindeki ekonomik belirsizlikler tercihleri etkilemeye devam edecek.

Seçim sonrasında dolar ve altın gibi kritik piyasalarda artışlar beklenirken, enflasyonun kontrol edilememesi gelecek dönemdeki zamların habercisi olarak görülüyor. Seçim sonrası ilk zam, köprü ve otoyollardaki Hızlı Geçiş Sistemi'ne (HGS) gelecek.

Hızlı Geçiş Sistemi'nde (HGS) yapılan güncellemelerle ilgili önemli bir duyuru geldi. Özel bir banka, müşterilerine gönderdiği mesajda, 3 Nisan itibarıyla HGS alt limit fiyatlarının 100 TL'den 175 TL'ye yükseleceğini açıkladı.

Özel bir bankadan müşterilere gönderilen mesajda şu ifadeler yer aldı:

"Değerli Müşterimiz, 1. sınıf HGS ürün/ürünlerinizle gerçekleştireceğiniz otoyol ve köprü geçişlerinizde bakiye yetersizliği yaşamamanız için alt limit ve otomatik yükleme tutarınızın 175 TL altında olması durumunda 03.04.2024 tarihinde 175 TL olarak güncellenecektir."

Süt fiyatlarından sonra peynir ve diğer süt ürünlerine zam geliyor! Süt fiyatlarından sonra peynir ve diğer süt ürünlerine zam geliyor!

Bu artış oranı yüzde 75'e denk gelmektedir ve sürücüler için maliyetleri önemli ölçüde etkileyecek bir gelişmedir.