Özellikle kış aylarında rekabet ortamında indirimli fiyatlarla yolculuk imkanı bulan yolcular, bayram döneminde normal fiyatların ötesinde bir ücret ödemek zorunda kalacaklar. Örneğin, normalde 700 TL'ye satılan bir bilet, bayram döneminde 1400 TL'ye kadar çıkabilecek.

1 Mayıs'ta yürürlüğe girecek doğalgaz zammı: Yüzde 25 artış bekleniyor 1 Mayıs'ta yürürlüğe girecek doğalgaz zammı: Yüzde 25 artış bekleniyor

Tüm Otobüsçüler Federasyon Başkanı Mustafa Yıldırım, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Rekabet fiyatları yüzde 100 gibi gözüküyor ama öyle değil. İzmir'in normal fiyatı 850 TL, şu anda 650 TL uygulanıyor, bayramda 1050 TL'ye kadar çıkıyor. Ulaştırma Bakanlığı'na bildirdiğimiz fiyat 1100 TL ama şu an 700 TL'ye bilet kesiyorsunuz Trabzon'a. Bayramda 1400 TL olarak uygulanacak. Dolayısıyla 300 TL zam yaptığınızda ne oluyor, yüzde 100'e denk geliyor. Kış aylarında firmalarımız rekabetten dolayı yüzde 30'a yakın bir indirim yapıyorlar." şeklinde açıklamada bulundu.

Yolculuk planlarınızı yaparken bu zam durumunu göz önünde bulundurmanızda fayda var. Aksi takdirde, beklenmedik maliyet artışlarıyla karşılaşabilirsiniz.