Bakan Işıkhan, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla birlikte, 11'i yerli üretim olmak üzere toplamda 13 yeni ilacın geri ödeme listesine eklendiğini duyurdu. Bu güncelleme ile birlikte, vatandaşların ilaçlara daha kolay bir şekilde erişim sağlaması hedefleniyor.

Bakan Işıkhan'ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, eklenen ilaçların detaylarına da değinildi. 2 kanser ilacı, antibiyotik, romatolojik hastalık ile bir antiromatizmal ilaç, psikiyatrik ilaç, astım ve KOAH tedavisinde kullanılan ilaçlar, antibakteriyel ve antiviral ilaçlar bu güncelleme ile geri ödeme listesine alındı.

Torba yasadaki ilaç düzenlemesi endişe yaratıyor: Bakanlık kontrolü kaldırılıyor! Torba yasadaki ilaç düzenlemesi endişe yaratıyor: Bakanlık kontrolü kaldırılıyor!

Bakan Işıkhan, yaptığı açıklamada, "Sosyal Güvenlik Kurumumuzun Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesi'nde yapılan düzenleme ile 11'i yerli üretim olmak üzere 13 ilacı daha geri ödeme listesine aldık. Bu güncelleme ile vatandaşlarımızın daha uygun fiyatlarla ilaçlara erişimini sağlamayı amaçlıyoruz. İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, sağlıklı bir ömür dilerim" şeklinde konuştu.