Konya'da kurallara uymayan yayalar kazaya davetiye çıkarıyor Konya'da kurallara uymayan yayalar kazaya davetiye çıkarıyor

 Narkotik ekipleri, saha çalışmalarını ara vermeden devam etti, gelen ihbar üzerinde bir sıhhi tesisatçıya operasyon düzenledi. Birden fazla uyuşturucunun yakalandığı tesisatçıda 5 kişi gözaltına alındı.

Konya’da Narkotik ekiplerine Selçuklu ilçesi Nişantaşı Mahallesi’nden ihbar geldi. Gelen ihbara göre Hulusi Baybal Caddesi’nde yer alan sıhhi tesisatçıda uyuşturucu kullanılıyor ve uyuşturucu satışı yapılıyordu. Polis ekipleri ihbarı değerlendirmek üzere harekete geçti.

TEMİZLİK DEVAM EDİYOR ÇEŞİT ÇEŞİT UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ !

Polis ekipleri bir süre bölgeyi kıskaca aldı. Operasyon için düğmeye basan ekipler sıhhi tesisatçıda Sefa T., Orhan G., Mustafa G., Muhammed Üresin ve Osman Arıca isimli şahısları uyuşturucu kullanırken suçüstü yakalayarak gözaltına aldı. İş yeri içerisinde arama yapan ekipler bir miktar metamfetamin ve bir miktar bonzai ile çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirildi.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Olayla ilgili iş yerinde uyuşturucu kullanırken yakalanan Sefa T., Orhan G. ve Mustafa G. isimli şahıslar hakkında uyuşturucu madde kullanmak suçundan işlem yapıldı. İş yerinde yakalanan aynı zamanda iş yeri sahibi olduğu öğrenilen Muhammed Üresin ve yanındaki Osman Arıca’nın ise uyuşturucu kullanmanın yanı sıra torbacılık diye tabir edilen uyuşturucu satıcılığı yaptıklarının tespit edilmesinin ardından adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen Muhammed Üresin ve Osman Arıca isimli şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.