Artık bu tür suçlarda uzlaşma aranmayacak ve cezalar günlük 100 liradan başlayacak. Hürriyet gazetesinden Oya Armutçu'nun haberine göre, kimlik tespitinin ardından başlatılacak ön ödeme süreciyle birlikte, hakaret suçları için günlük 100 lira ödeme yapılacak. Bu yeni düzenleme ile birlikte cezanın alt sınırı da belirlenmiş olup, en az 3 ay 15 gün süreyle ödeme yapılması gerekecek, bu da 10 bin 500 liralık bir miktarı ifade ediyor.

Gayrimenkul satışlarında beyan süreci başladı: 5 yıldan önceki satışlar vergilendirilecek! Gayrimenkul satışlarında beyan süreci başladı: 5 yıldan önceki satışlar vergilendirilecek!

Hakaret suçunun Türk Ceza Kanunu'nun 125/3 maddesi kapsamında değerlendirileceği ve eğer suç kamu görevlisine karşı işlenmişse cezanın 1 yıl 2 ay hapis cezasına kadar çıkabileceği belirtiliyor.

Suçlu bulunan kişi, dava açılmasını istemiyorsa üç taksit halinde ön ödemeyi yapmak zorunda kalacak. Ödemenin kabul edilmesi durumunda mağdurun rızası aranmayacak ve savcılık tarafından otomatik takipsizlik kararı verilecek. Bu düzenlemelerin yürürlüğe girmesiyle birlikte sosyal medya üzerinden yapılan hakaret suçlarının cezalandırılması ve yargı sürecinin hızlanması amaçlanıyor.