Akaryakıt fiyatlarında araç sahiplerini yakından ilgilendiren yeni bir gelişme yaşandı. Geçen haftalarda benzin ve motorin indirimleri kısa sürmüştü. 

Akaryakıt fiyatlarına zam gelmesi demek A’dan Z’ye birçok ürüne zam gelmesi demek oluyor. Son yıllarda adeta pik yapan akaryakıt fiyatları çoğunlukla zam görürken zaman zaman indirim gördüğü de oluyor. 

Geçtiğimiz haftalarda da benzine indirim ardından gelen motorin fiyatı indirim görmüştü. Daha sonra motorine gelen yeni zamla birlikte motorin fiyatları birçok ilde 40 lira seviyesine geldi. Dün sektör kaynakları motorine bu gece yarısı itibariyle indirim geleceğini bildirmişti fakat kötü haber geldi. 

Özellikle kamyon sürücüleri motorine indirim var mı diye beklenti içerisinde olurken dün bir bilgi heyecanlandırdı. Motorin fiyatı 1 lira 5 kuruş indirim geleceği yönünde bilgi verilmişti fakat bu sabah itibariyle motorin indirimi iptal edildi. 

Akaryakıt fiyatlarını yakından ilgilendiren brent petrol şu dakikalarda 89,33 dolar seviyesinde işlem görüyor. Dolar kuru da 28.17 TL seviyesinde.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan TÜFE verilerine ilişkin açıklama Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan TÜFE verilerine ilişkin açıklama

27 Ekim itibariyle Türkiye genelinde benzin fiyatları 35 lira bandında iken motorin fiyatları da 40,55 TL bandında satılıyor.