Çevre, Şehircilik TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum, Konya’nın Karapınar ilçesinde Murat Kurum Fen Lisesi’ni gezdi, okul hakkında bilgi aldı.

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum, Karapınar ilçesinde adının verildiği Karapınar Fen Lisesini ziyaret etti. Laboratuvar, yazılım atölyesi, sanat, müzik, robotik kodlama atölyesi yer alan okul hakkında yetkililerden bilgi alan Kurum, öğrencilerle ve velilerle de bir araya gelerek sohbet etti.

Konya'da yunus polisleri ile otomobil çarpıştı: 2 yaralı Konya'da yunus polisleri ile otomobil çarpıştı: 2 yaralı

AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum, “Aileleriniz ve bizler sizlerden umutluyuz. Sizlerden beklentilerimiz yüksektir. Bu okulumuzdan en güzel şekilde yetişip ülkemize hizmet edeceğinize eminiz. Hangi işi sevecekseniz, onu yapmanızı istiyoruz. Seveceğiniz bir işte ilerleyin ve mutlu olacağınız gelecek hazırlayın” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, okulun ilk defa bu yıl eğitime ve öğretime başlayacağını belirterek, "Okulumuzda 64 öğrenci tercihte bulundu. Yeni eğitim ve öğretim yılına hazırız. Okulun ilçemize kazandırılmasında emeği olan eski bakanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kurum’un ziyaretine İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat ve Belediye Başkanı Mehmet Yaka da katıldı.