Gelen, TikTok'un temel hedefinin yaratıcılığı teşvik etmek ve kullanıcıların keyifli vakit geçirmesini sağlamak olduğunu vurguladı. "2024 ve sonrasında, içerik üreticilerini desteklemek ve yaratıcı projelere teşvik etmek amacımızı sürdüreceğiz" diyen Gelen, platformun kullanıcı deneyimini daha kişisel ve güvenli hale getirmek için çalışmaların devam edeceğini ifade etti. Ayrıca, TikTok'un yerelleşme çabalarının, kullanıcılarla olan bağları güçlendirmek adına önemli olduğunu vurguladı.

Gelen, TikTok'un kullanıcı güvenliğini sağlamak adına çeşitli önlemler geliştirdiğini açıkladı. Bunlar arasında genç kullanıcılar için aile eşlemesi, ekran süresi yönetimi ve içerik filtreleme gibi seçenekler bulunuyor. Ayrıca, platformun yapay zeka tabanlı içerik moderasyonuyla kötü niyetli içeriklerin tespit edilip kaldırıldığını belirtti.

Yapay zekadan dolayı hangi meslekler tehdit altında? Yapay zekadan dolayı hangi meslekler tehdit altında?

Gelen, TikTok'un kullanıcı güvenliğine verdiği önemi vurgulayarak, geçen yıl platformda uygunsuz içeriklerin tespiti ve hesapların kapatılması için moderasyon ekibi ve yapay zeka tabanlı sistemlerle etkin bir şekilde çalıştıklarını dile getirdi. Müstehcen içeriklerin tespiti ve önlenmesi konusundaki kararlılıklarını vurgulayan Gelen, platformun topluluk kurallarını ihlal eden içeriklere karşı ciddi yaptırımlar uyguladığını belirtti.