Kredi kartı kullanımına yönelik yeni tedbirler: Limitler düşüyor! Kredi kartı kullanımına yönelik yeni tedbirler: Limitler düşüyor!

Türkiye Kart Projesi, şehirler arası toplu ulaşım kartlarının entegrasyonunu sağlamayı amaçlıyor. Gülten, projenin 2024 yılı sonuna kadar Türkiye'nin yüzde 50'sinden fazlasını kapsamasını ve bir sonraki yıl ülkenin tamamına yayılmasını hedeflediklerini vurguladı.

Gülten'in ifadelerine göre, Türkiye Kart sadece toplu ulaşım kartları için değil, aynı zamanda farklı alanlarda da kullanılabilen bir ödeme sistemini beraberinde getirecek. Gülten, "Bu, tek başına bir toplu ulaşım kartı değil. Toplu ulaşım kartı çıkaran belediyelerimiz, kendi kartlarını çıkarmaya devam edecekler. Üzerine Troy gibi bir Türkiye Kart logosu bulunanlar, entegre olunan illerimizde de geçerli olacak. Kart çıkaran yerler Türkiye Kart özelliğiyle de çıkarabilirler." şeklinde konuştu.

Hakan Gülten, belediyelerin projeye destek vermesi durumunda Türkiye Kart entegrasyon sürecinin bir yıl içinde tamamlanabileceğini belirtti. Rize ile yapılan anlaşma sonrasında ilerleyen dönemde Kayseri'nin de projeye dahil olacağını açıklayan Gülten, vatandaşların farklı illerde kendi indirim tarifelerinden faydalanabilmek için yeni bir kart çıkartma zorunluluğu olmayacağını ifade etti. Türkiye Kart'ın, ülke ekonomisine de olumlu katkılarda bulunması bekleniyor.

Projenin karekod ve cep telefonuyla ödemeleri desteklediğini vurgulayan Gülten, Türkiye genelinde yaygınlaşmasıyla birlikte vatandaşların şehir değişikliklerinde yeni bir kart alma zorunluluğundan kurtulacaklarını belirtti. Türkiye Kart, hem toplu ulaşım hem de ödeme sistemlerinde pratik ve kullanıcı dostu bir çözüm sunmayı amaçlıyor.