Kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 2,2 oranında oy alan ve Meclis'e giremeyen Ümit Özdağ, seçmenlere seslenerek üzüntüsünü dile getirdi. Atıfta bulunarak Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın yüzde 5,2 oranında oy almasını anımsatan Özdağ, bu durumun ikinci tura kalmasını sağladıklarını belirtti. Ancak, bunu bir başarı olarak görmeyi reddetti.

Kurdaki artış otomobil fiyatlarını da uçurdu: 10 modele daha zam geldi Kurdaki artış otomobil fiyatlarını da uçurdu: 10 modele daha zam geldi

Ümit Özdağ, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Sevgili Zafer Partililer, Cumhuriyetimizin 100. yılında Atatürk'ün ruhunu şad edecek bir sonuç alamadığım ve sizi zafere götüremediğim için hepinizden özür dilerim. Evet, seçimlerin 2. tura kalmasını sağladık. Ancak bu sonucu bir başarı olarak görmüyorum. 13 milyon sığınmacı ve kaçağın yaşadığı bir ülkede daha fazla oy almalıydık. Ve maalesef, bu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına dönmesi artık çok daha zor hale gelmiştir. Sizlerin gösterdiği çabaya ve açıkladığımız destek mesajlarına rağmen, kendi mağlubiyetimle birlikte açıkladığım adımlar için teşekkür ediyorum. 2. turda Türkiye'nin ve Türk Milleti'nin güvenliği için gereken adımları Dr. Sinan Oğan Bey ile birlikte yetkili kurullarımızda görüşerek atacağız."