Süt fiyatlarından sonra peynir ve diğer süt ürünlerine zam geliyor! Süt fiyatlarından sonra peynir ve diğer süt ürünlerine zam geliyor!

Yargıtay'ın bu kararıyla birlikte, evliliklerin sona ermesi durumunda düğünde takılan ziynet eşyalarının kime ait olduğu netlik kazandı. Emsal niteliğindeki bu karara göre, düğünde gelin ve damada takılan ziynetlerin sahipliği belirlendi. Artık, damada takılanlar damadın, geline takılanlar ise gelinin malı olarak kabul edilecek.

Avukat Selin Kırhan, konuyla ilgili bir televizyon programında yaptığı açıklamada, önceden düğünde takılan ziynetlerin kadına ait olduğu yönünde bir görüş olduğunu belirtirken, Yargıtay'ın yeni kararıyla bu düşüncenin değiştiğini ifade etti. Kırhan, Yargıtay'ın belirlediği kriterin, takıların kişisel kullanıma uygun olması olduğunu ve dolayısıyla kadına özgü olan bilezik, küpe, kolye gibi takıların kadına ait olacağını, diğer taraftan ise damada takılan para, altın gibi şeylerin damadın malı olacağını belirtti.

Takıların sahipliğinin belirlenmesinde düğün videoları ve fotoğraflarının incelendiğini söyleyen Kırhan, bu sürecin uzman bir kuyumcu bilirkişinin raporuna dayandığını ve bu rapora göre takıların sahiplerinin tespit edildiğini aktardı. Bu kararla birlikte, boşanma davalarında yaşanan takıların sahipliği konusundaki belirsizliklerin önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.