Göktaş, devletin yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik aylık ödemelerinde önemli bir artış gerçekleştirdiğini belirtti. Yaklaşık 3,5 milyar lira tutarındaki yaşlı aylıkları ile yaklaşık 2,8 milyar lira tutarındaki engelli aylıklarının hesaplara yatırıldığını aktardı. Bu ödemelerle birlikte yaşlı aylıklarında yüzde 50'ye yakın bir artış yaşandı.

Bakan Şimşek'ten müjde: Türkiye üretim alanında güçlü adımlarla 2024'e başladı! Bakan Şimşek'ten müjde: Türkiye üretim alanında güçlü adımlarla 2024'e başladı!

Özellikle ocak ayında yapılan memur maaş katsayısı düzenlemesiyle birlikte engelli ve yaşlılara yapılan ödemelerde belirgin bir artış görüldüğünü ifade eden Bakan Göktaş, sosyal yardım programlarının aylık ödemelerinde de benzer bir yüzde 50'ye yakın artış olduğunu belirtti. Bu çerçevede yaşlı aylıklarının 2 bin 348 liradan 3 bin 504 liraya, yüzde 40-69 arası engelli oranına sahip vatandaşların aylıklarının ve 18 yaş altı engelli yakınlarına ödenen aylıkların 1874 liradan 2 bin 797 liraya çıktığını dile getirdi. Ayrıca yüzde 70 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşların aylıklarının da 2 bin 811 liradan 4 bin 196 liraya yükseldiğini aktardı.

Bakan Göktaş, şubat ayı yaşlı ve engelli aylıklarını, ocak ayından kaynaklanan farklarla birlikte ödediklerini belirterek, bu ay toplamda 6,3 milyar lira tutarında aylık ödemesi yapıldığını bildirdi.