Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu satıcılarıyla mücadele gerçekleştirdi. Bu mücadelede uyuşturucu tacirlerine fırsat verilmiyor. 

Depremzedelere yönelik mesleki eğitimler için başvurular açıldı Depremzedelere yönelik mesleki eğitimler için başvurular açıldı

Narkotik ekipleri yüklü miktarda uyuşturucunun Konya’ya gelmek üzere yola çıktığı bilgisi üzerine harekete geçti. Kentin birçok noktasında teyakkuzda olan polis ekipleri zehir tacirlerini kıskıvrak yakaladı. Konya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri adeta zehir taciri avına çıktı. Uyuşturucu ve uyuşturucu satıcılarıyla verdiği kararlı mücadeleyi her gün daha üst noktaya taşıyan Narkotik Şube, Konya’da önemli bir operasyona daha imza attı.
TEMİZLİK DEVAM EDİYOR! 
Şehir dışından Konya’ya yapıldığı tespit edilen uyuşturucu sevkiyatının peşine düşen polis, Karatay ilçesinde şüphelendiği bir otomobili durdurdu. Ekipler yaklaşık 5 bin adet ecstasy olarak tabir edilen uyuşturucu hap ele geçirdi. Bir de pompalı tüfeğin çıktığı araçtaki Ekrem Ş. ve Nevzat C. isimli şahıslar gözaltına alındı.
9 KİLO EROİN ELE GEÇİRİLDİ 
Narkotik ekipleri bu kez Ereğli Yolu’nda  bir panelvan aracı durdurdu. Araçta arama yapan ekipler yaklaşık 9 kilogram eroin ele geçirdi. 

POLİSTEN ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK!
Narkotik ekiplerinin Meram ilçesi Ateşbaz Veli Mahallesi’nde yürüttüğü saha çalışmalarında da polisin dikkatinden kaçmayan şüpheli bir otomobil durduruldu. Bu otomobil içerisinden de yaklaşık 5 bin adet ecstasy uyuşturucu hapın yanı sıra yaklaşık 500 gram skunk maddesi ele geçirildi. Araç içerisindeki Hakan K., Ümmü Nur k., ve Ayşegül A. ekipler tarafından gözaltına alınırken şahısların üzerinden 1 adet tabanca ve 7 adet tabanca fişeği ile 32 bin lira suçtan elde edildiği belirlenen para çıktı.
“KARDEŞİM BENİ NEDEN ÇEKİYORSUNUZ”
Zehir tacirlerinin adliyeye sevki sırasında muhabirlere “kardeşim beni neden çekiyorsunuz, ben uyuşturucu satmadım hemşerim” diyerek tepki gösterdi. Burhan K’nin Hocacihan Mahallesindeki evinde ve otomobilinde yapılan aramada satışa hazır 6 parça halinde 40 gram Esrar Maddesi, çok sayıda uyuşturucu hap ve 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. 

6 KİŞİ TUTUKLANDI
Gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan Ekrem Ş., Nevzat C., Hakan K., Ümmü Nur K., Ayşegül A. ve Burhan K. sevk edildikleri adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.